O Biuletynie

O informacji publicznej

Niniejsza instrukcja dotyczy podmiotowych stron BIP (Biuletynu Informacji Publicznej), na których udostępnia się informacje publiczne, utworzone, utrzymywane i aktualizowane przez Podmiot (wyjaśnienie poniżej) zobowiazany do tego ustawą.

 

Przeglądanie:

Po lewej stronie witryny BIP znajduje sie menu przedmiotowe, czyli wykaz grup tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP. Dostęp do treści poszczególnych pozycji z menu uzyskać można poprzez kliknięcie w daną pozycję menu.

Dane dostępne są w formie tekstu HTML lub załącznika w formacie PDF, do przeglądania którego niezbędna jest aplikacja, czytnik lub przeglądarka plików PDF (np.: Adobe Acrobat Reader, Foxit Reader, PDF Viewer) zainstalowana na komputerze osoby przeglądającej serwis BIP.

 

Wyszukiwarka:

W górnej części strony (w nagłówku) zawsze dostępna jest wyszukiwarka treści. Za jej pomocą możliwe jest szybsze odnalezienie wybranych informacji. Wystarczy wpisać szukane słowo w pole: wpisz szukaną frazę, a system wyświetli podstrony z szukanym tekstem.

 

Drukowanie treści:

Możliwe jest także wydrukowanie aktualnie wyświetlanej publikacji. Czynność tą wykonujemy poprzez naciśnięcie ikony drukarki znajdującej się w nagłowku artykułu. Wyświetli się nowe okno PopUp z treścią artykułu oraz przycisk: DRUKUJ.

 

Zapis treści do PDF:

Możliwe jest również zapisanie aktualnie wyświetlanej publikacji w pliku PDF. Czynność tą wykonujemy poprzez naciśnięcie ikony dokumentu PDF znajdującej się w nagłowku artykułu. Wyświetli się artukuł w formacie PDF, który następnie należy zapisać na dysku.

 

Kopiowanie treści:

Wybraną publikację można skopiować w postaci pliku tekstowego na dysk twardy własnego komputera. Wystarczy zaznaczyć wybrany fragment, a następnie wykorzystując menu przeglądarki klikamy: edycja->kopiuj. Następnie przechodzimy do dokumentu w którym chcemy umieścić w/w fragment serwisu i klikamy: edycja->wklej.

 

Informacje:

Dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP jest również mozliwy poprzez stronę główną BIP posiadającą adres URL - www.bip.gov.pl

 

Ze stron BIP dostęp pod ten adres uzyskujemy poprzez kliknięcie na bitmapę BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ umieszczonej na górze strony serwisu BIP.

 

Informacje o redaktorach BIP:

Informacji o osobach redagujących zawartość stron BIP możemy uzyskać poprzez wybranie z menu przedmiotowego pozycji: Dane użytkowe > Redaktorzy BIP-u.

Tytuł Wytworzony Autor Odsłony
Co to jest Biuletyn Informacji Publicznej 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1343
Co to jest informacja publiczna? 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1577
Sposób uzyskania informacji 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1631
Informacje publiczne nieudostępnione w BIP 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1544
Ponowne wykorzystywanie informacji publicznej 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1597
Ustawa o dostępie do informacji publicznej 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1650
Rozporządzenie MSWiA w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej 15-05-2016 Udostępniony przez: Fundacja PCJ Otwarte Źródła Odsłon: 1433